Start Historia Położenie Charakterystyka Partnerzy
Menu główne
strona główna
UMiG Połaniec
władze miasta
osiedla, sołectwa
plan miasta
organizacje pozarządowe
honorowi obywatele
Informator ...
służba zdrowia
pomoc, bezpieczeństwo
oświata
kultura
sport i rekreacja
finanse
gastronomia
stacje obsługi
dostawcy internetu
pozostałe
katalog firm
warto zobaczyć
repertuar kina !
Oferta inwestycyjna
strefa ekonomiczna
mapa inwestycyjna
Bieżące
aktualności
działy artykułów
fotografia
download
pogoda na dziś
katalog stron
kontakt
Pozostałe


Znajdź w serwisie

www.polaniec.pl
"TEDI i poszukiwacze zaginionego miasta" 3D w Kinie "Impresja"
Dodano dnia: 08.07.2013, przez: ola
Dodano dnia: 03.07.2013, przez: wojtek
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetów rozegrany w Połańcu
Dodano dnia: 03.07.2013, przez: dominika
Dnia 28 czerwca na boisku przy Gimnazjum w Połańcu odbyło się podsumowanie Półfinału Mistrzostw Kadetów w siatkówce plażowej i wręczenie nagród. Najlepszą parą okazała się drużyna Macura/Kmiecik z łodzi, która w finale pokonała parę Jedynak/Ślęzak z Przysuchy koło Radomia. Awans do finału uzyskały również pary Firlej/Czarnecki oraz Smyrski/Grogowski. W turnieju uczestniczyły pary z województwa świętokrzyskiego, podlaskiego, łódzkiego, mazowieckiego. Z Połańca w półfinałach występowała jedna para, która uplasowała się na miejscach 9-12.Wręczenia dyplomów dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej - Stanisław Lolo, Wiceprzewodniczący - Andrzej Wawrzyniec, Zdzisław Kwiatkowski, Burmistrz Połańca - Jacek Tarnowski, Dyrektor OSiR Karolina Koper - Adamczak, Dyrektor Gimnazjum - Jerzy Nowak oraz Prezes MKS Czarni - Grzegorz Stawecki.
więcej |
Koniec roku szkolnego - czas na wakacje!
Dodano dnia: 02.07.2013, przez: dominika

Rok szkolny w Połańcu został uroczyście zakończony, świadectwa odebrane. Teraz czas na wakacyjny odpoczynek.


Uroczyste apele gromadziły całą społeczność szkolną we wszystkich placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy Połaniec w dniu 28 czerwca 2013r. i były okazją nie tylko do pożegnania na dwa wakacyjne miesiące, ale przede wszystkim do podsumowania całorocznej pracy i wręczenia nagród najlepszym. Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z niecierpliwością oczekują zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele. Uroczystości szkolne rozpoczęła poranna dziękczynna Msza Św. w intencji dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców w Parafii p/w Matki Bożej Wspomożenia Wiernych pod przewodnictwem  księdza proboszcza Witolda Dobrzańskiego.

więcej |
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI w Publicznej Szkole Podstawowej
Dodano dnia: 02.07.2013, przez: dominika

„Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”
Jan Paweł II

Zakończenie roku niesie ze sobą dużo radości, ale są i chwile smutku związane z pożegnaniem klas VI szkół podstawowych.

Tak było również w Szkole Podstawowej w Połańcu w dniu 27 czerwca 2013r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.  Na sali zgromadzili się uczniowie klas szóstych z wychowawcami, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele klas piątych, władze samorządowe w osobie Burmistrza Jacka Tarnowskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Andrzeja Wawrzyńca, Zdzisława Kwiatkowskiego, a także dyrektorzy, prezesi i pracownicy jednostek. Uczniowie klas szóstych po raz ostatni przyszli tego dnia do szkoły, aby odebrać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie szóstoklasiści odświętnie ubrani zasiedli na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły przywitała wszystkich zgromadzonych i podsumowała miniony rok szkolny. Ci młodzi, zdolni ludzie tak pięknie pożegnali nauczycieli i swoją szkołę zatrzymując w pamięci przesłanie:

W szkole się tego uczyć trzeba,  co w pospolitym żywocie potrzeba...

więcej |
Przywitanie Lata 2013
Dodano dnia: 01.07.2013, przez: ola

    W dniu 25 czerwca odbyło się po raz 11 „PRZYWITANIE LATA 2013”- impreza sportowo-rekreacyjna ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród naszych gości przybyłych
z całego województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Gościliśmy w tym roku WTZ z Buska Zdrój, Gnojna, Sandomierza, Jędrzejowa, Pińczowa, Śmiechowic, Skarżyska-Kamiennej, Zgłobienia, Kielc z  ul. Kryształowej - goszczącego u nas po raz pierwszy. To w sumie ponad 80 osób niepełnosprawnych… Zawodnicy brali udział w zawodach pływackich i bowlingowych. 

więcej |
Edukacja kluczem do rozwoju gminy Połaniec cz. III
Dodano dnia: 01.07.2013, przez: dominika
Pomysł na wartościowe zajęcia pozalekcyjne

W placówkach oświatowych na terenie miasta  i gminy Połaniec w tym roku zaproponowano  ciekawe i różnorodne zajęcia pozalekcyjne, które stały się bardzo ważnym elementem szkolnego życia, odgrywając rolę kształcącą i integrującą uczniów. Zajęcia finansowane z budżetu miasta były formą dodatkowej pomocy w uzupełnieniu braków w nauce, dostarczały wiedzę inną niż ta książkowa. Dzięki zajęciom  uczniowie nabyli umiejętności, które z pewnością będą wykorzystywane w przyszłości.

więcej |
Edukacja kluczem do rozwoju gminy Połaniec cz. II
Dodano dnia: 01.07.2013, przez: dominika
Czas podsumowań to czas wyjątkowy. Sprawia, że można z pewnego dystansu spojrzeć na to, co dotychczas się wydarzyło, przeanalizować całość i wyciągnąć wnioski. Taką okazję mieli uczniowie szkół uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych w ramach unijnych projektów - „Dziś nauka, jutro sukces” i "Sięgnij po sukces - zajęcia rozwijające dla uczniów zdolnych w gminie Połaniec".
więcej |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [archiwum działu | dodaj news]
Kalendarz
Luty
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Skok do galerii
Multimedia

Polecamy

 
ˆ 2008 Urząd Miasta i Gminy Połaniec. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.067 | współpraca Tomasz Kaczmarczyk